Glavni cilj ovog EU projekta je probuditi zainteresiranost mladih za obrtnička zanimanja i općenito za poduzetništvo odnosno promicati poduzetničku kulturu kod mladih što je od neizmjerne važnosti za nastavak poduzetničke tradicije kojom se Samobor ponosi.

Specifični ciljevi projekta su također razvijanje inovativnih ideja kod mladih i organizacija 2 manifestacije kojima će se promovirati obrtništvo i poduzetništvo kod mladih.

monp inovacije

Projekt je započeo u srpnju 2015. godine i završio u lipnju 2016.godine, a vrijedan je 177.000,00kn, sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda sa 95%. Na natječaj je pristiglo 467 projekata, od toga je 83 projekta ukupne vrijednosti 17.910.643,15 kuna odobreno a Udruženje obrtnika Samobor je jedino Udruženje obrtnika iz Hrvatske čiji je projekt odobren od strane Ministarstva rada i mirovinskog sustava.

Osnovne aktivnosti:

• Organizacija 2 manifestacije promocije obrtništva i poduzetništva prema mladima:
  • "Susret mladih obrtnika“ i „Dojdi osmaš“
  • Stručne radionice mladih inovatora
  • Organizacija odlaska mladih inovatora na međunarodni sajam inovacija IENA u Nurnberg