Udruženje redovno organizira edukacije, osposobjavanja i licenciranja za obrtnike i druge zainteresirane sa temama kao što su: higijenski minimum, edukacija prijevoznika, porezne novosti, CNC operateri, AutoCAD i 3D, informatički tečaj i sl. Obavijesti o ovome možete pratiti na ovoj stranici, ali i primati SMS-om te elektroničkom poštom. Udruženje organizira edukacije koje su korisne obrtnicima te ukoliko imate prijedloge pozivamo vas da se javite.

Jesenski rok majstorskih ispita održava se u Obrtničkoj komori Zagreb u razdoblju studeni/prosinac: od 11.11.2019. - 20.12.2019. godine.

Prijave su u tijeku, a zadnji dan prijave je 27.09.2019.

U sklopu Zagrebačkog energetskog tjedna od 13. do 18. svibnja 2019. godine , Obrtnička komora Zagreb uključila se s predavanjima na temu energetske učinkovitosti, te Vas poziva da dođete na ovo zanimljivo predavanje.

Nezaposlena ste osoba? Živite na području LAG-a Sava? Htjeli biste steći još neka znanja i vještine da možete pronaći bolji posao?

Klub za zapošljavanje – RADO (Obrtnička komora Zagreb – Udruženje obrtnika Samobor) održati će 22. ožujka 2019. u prostoru Udruženja obrtnika Samobor 3. motivacijsku radionicu za nezaposlene osobe s područja Samobora i Svete Nedelje. Motivacijsku radionicu voditi će: stručnjakinja za poslovnu komunikaciju i osobni razvoj Liljana Buhač i voditelj Kluba RADO Krunoslav Knežević.

Sudjelovanjem u projektu „Makeover karijere – podrška zapošljavanju u sektoru njege tijela“. 60 nezaposlenih žena dobit će priliku za sudjelovanje u programu kluba za zapošljavanje, a planirano je uključivanje 45 nezaposlenih žena u programe obrazovanja. U ovom ciklusu provodit će se program osposobljavanja za poslove MASERA!

Ispitni rok za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza “Upravitelj prijevoza“ održati će se u subotu 27. travnja 2019.g. u Zagrebu.

Ovisno o intenzitetu prijave, postoji mogućnost održavanja ispitnog roka i u nedjelju, 28. travnja 2019. Prijava za ispit mora biti poslana najkasnije 15 dana prije određenog ispitnog roka, tj. do 12. travnja 2019.g. Povjerenstvo je dužno uputiti polaznicima pisani dopis za pristupanje ispitu najkasnije 7 dana prije početka ispita. Za prijavu ispita potrebno je dostaviti ispunjenu prijavnicu i potvrdu o uplati. Prijavnica i podaci za uplatu mogu se preuzeti s web stranice HOK-a, http://www.hok.hr/cehovi/ispit_za_prijevoznike.

Hrvatska obrtnička komora i ove godine organizira besplatni seminar na temu "Pripreme za završni obračun 2018. godine i zakonske promjene na snazi od 01. siječnja 2019. godine". Seminar će se održati 21. siječnja 2019. godine u Velikoj dvorani HOK-a, Ilica 49, Zagreb s početkom u 13 sati.

Pripreme za majstorski ispit u proljetnom ispitnom roku započet će  besplatnim informativnim  radionicama   koje Obrtničko učilište organizira u suradnji  sa Obrtničkom komorom Zagreb u periodu od 20. do 21. veljače 2019.

Dinamičnost poslovanja i česte promjene u poslovnom svijetu od svih poslovnih ljudi iziskuju stalno usavršavanje, i to ne samo u stručnim i tehničkim znanjima. Vještine uspješnog komuniciranja, pregovaranja, vođenja, prezentiranja i prodaje, nezaobilazan su alat svakog obrtnika. Kako bi uspješno usvojili gore navedene vještine, Udruženje obrtnika Samobor je u suradnji sa Obrtničkim učilištem provelo edukaciju za 10 zainteresirane obrtnika.

Poduzetnički centar Samobor d.o.o. uz sufinanciranje Zagrebačke županije i Grada Samobora, organizira poslovne edukacije namijenjene malim i srednjim poduzetnicima, obrtnicima i djelatnicima Grada Samobora i javnih institucija. Radionica će se održati u četvrtak, 13. prosinca 2018., s početkom u 18:00 sati, u Gradskoj vijećnici Grada Samobora, Trg kralja Tomislava 5, Samobor. Cilj radionice je stjecanje znanja za samostalno kreiranje i upravljanje Google AdWords kampanjama.