Udruženje redovno organizira edukacije, osposobjavanja i licenciranja za obrtnike i druge zainteresirane sa temama kao što su: higijenski minimum, edukacija prijevoznika, porezne novosti, CNC operateri, AutoCAD i 3D, informatički tečaj i sl. Obavijesti o ovome možete pratiti na ovoj stranici, ali i primati SMS-om te elektroničkom poštom. Udruženje organizira edukacije koje su korisne obrtnicima te ukoliko imate prijedloge pozivamo vas da se javite.

Počele su prijave za „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u svibnju ove godine objavilo je Otvoreni javni poziv za Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2018. godinu, a prijave se zaprimaju od 1. rujna. Ovaj Otvoreni javni poziv namijenjen je učenicima srednjih škola koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta po jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO) za zanimanja iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica.

Udruženje obrtnika Samobor poziva sve svoje članove (obrtnike i poduzetnike sa područja Samobora, Svete Nedelje i Stupnika) da iskažu svoj interes i prijave sebe i svoje zaposlenike na edukacije koje je Udruženje pripremilo za svoje članove za razdoblje jesen-zima 2018.g.

Posebnosti pri izradi godišnjih poreznih prijava obrta i slobodnih zanimanja za 2017. i porezne novine od 1.1.2018.

Projekt edukacije za obrtnike – Računalni operater sa naglaskom na Facebook promidžbu počinje u veljači 2018.g. počinje u velači 2018.

U današnje vrijeme napredne tehnologije i sve veće potrebe za informatičkom pismenošću, ljudi su suočeni sa izazovima u korištenju informatičkih alata koji svakim danom sve brže i više napreduju. U programu edukacije Operater/ka na računalu s naglaskom na Facebook kao marketinški alat, pozivamo Vas da se na jednostavan i učinkovit način pridružite edukaciji koja će Vam olakšati svakodnevno suočavanje sa tehnologijom.

Seminar: Sigurnost na radu – obveze poslodavca  održati će se 15.02.2017, 15 – 17 sati, Šmidhenova 34. Teme seminara su: Obavljanje poslova zaštite na radu, procjena rizika, osposobljavanja, poslovi s posebnim uvjetima rada te Ispitivanja. Predavač: Željko Otmačić – ENERGO INSPEKT d.o.o.

U tijeku prijave za polaganje majstorskih ispita u proljetnom roku 2017. godine. Prijave primamo do 19.02.2017. godine za ispitni rok majstorskih ispita koji će se održati od 05.04.2017. do 12.05.2017. godine. U privitku Vam dostavljamo letak o majstorskim ispitima te prijavnicu za ispit. Sve informacije možete dobiti u uredu za obrazovanje Obrtničke komore Zagreb – 4806 – 545, 4806 – 543.

„Usvojite znanja, vještine i stavove koji vode do realizacije postavljenih prodajnih ciljeva. Udruženje obrtnika Samobor 08.02.2017., 15-19 sati, u prostoru Udruženja, Šmidhenova 34, organizira radionicu – trening: KAKO PRODATI PROIZVOD? Ovo je po prvi put da Udruženje organizira ovakvu vrstu radionice te smo osigurali BESPLATNU radionicu za prvih 8 prijavljenih sudionika ( obrtnike i njihove zaposlenike ).

Udruženje obrtnika Samobor organizira 26.01.( ČETVRTAK ), s početkom u 16:15 sati ( ukupno trajanje oko 2 sata ), u prostorijama Udruženja - Šmidhenova 34, Samobor, stručni seminar: "POSEBNOSTI PRI IZRADI GODIŠNJE POREZNE PRIJAVE OBRTNIKA I SLOBODNIH ZANIMANJA ZA 2016.G. I NOVINE U SKLOPU POREZNE REFORME OD 01.01.2017.G."

Udruženje obrtnika Samobor, u suradnji sa POU Samobor, priprema projekt edukacije nezaposlenih osoba, vlasnika tvrtki i obrta te njihovih zaposlenika za Program edukacije za CNC Operatera. Usavršavanje se provodi u suradnji sa POU Samobor koje ima obrazovni Program certificiran od Ministarstva obrazovanja i sporta, a Polaznici na kraju usavršavanja dobivaju upis edukacije u svoje radne knjižice.